ZABIEGI SPECJALNE

AKUPUNKTURA

Od dłuższego już czasu wiadomo, że medycyna chińska w połączeniu z medycyną nowoczesną daje świetne rezultaty. Fakt ten został potwierdzony przez wiele autorytetów medycznych oraz Światową Organizację Zdrowia.

Nasze holistyczne podejście do pacjenta zakłada połączenie tych dwóch metod terapii. Ale czym jest akupunktura ? Akupunktura w tradycyjnej medycynie chińskiej postrzega ciało jako delikatną równowagę yin i yang. Są to dwie przeciwstawne, ale nierozłączne siły. Zgodnie z tym założeniem choroba pojawia się, gdy nie są one zrównoważone, co wpływa na zablokowanie przepływu energii witalnej – energii Qi.

Aby usunąć powstałą blokadę
należy umieścić igły w określonych punktach na ciele. Zabiegi akupunktury stymulują centralny układ nerwowy, pobudzając organizm do wytwarzania różnych substancji, w tym endorfin, komórek układu odpornościowego, opioidów, czy neuroprzekaźników. Mogą one pomóc kontrolować ból, zmieniać sposób jego odczuwania przez organizm i wpływać na poprawę samopoczucia fizycznego i emocjonalnego. Niektóre badania wskazują również, że akupunktura oddziałuje na mimowolne funkcje ośrodkowego układu nerwowego, takie jak ciśnienie i przepływ krwi, a także regulację temperatury ciała. Jesteśmy pewni, że akupunktura stanowi wspaniałe uzupełnienie fizjoterapii.
medium-shot-woman-during-acupuncture.jpg
woman-in-an-acupuncture-therapy.jpg

MASAŻ DŹWIĘKIEM

Masaż dźwiękiem działa relaksująco i rozluźniająco. Uwalnia nagromadzone w ciele napięcia, stres i lęk oraz polepsza jakość snu i porządkuje myśli. Wibracje łagodnie synchronizują półkule mózgu, a ciało zaczyna dzięki nim odczuwać lekkość i spokój. Drgania przenikają i masują ciało rozprzestrzeniając się koncentrycznymi falami. Ze względu na głęboko relaksujące działanie, masaż pomaga uporać  się ze stresem, lękiem, przemęczeniem, stanami obniżonego nastroju i negatywnymi emocjami. Poprawia zdolność koncentracji, wzmacnia pamięć i siły psychiczne, a zwłaszcza pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Masażyści wykorzystujący dźwięk, w tym również lekarze i terapeuci różnych profesji, potwierdzają skuteczność masażu dźwiękiem również w przypadku rozmaitych dolegliwości bólowych – głowy, brzucha, podbrzusza, karku, pleców, stawów, oraz mięśni.
Tego po prostu trzeba spróbować.
woman-making-relaxing-massage-meditation-sound-therapy-with-tibetian-singing-bowls.jpg

REFLEKSOTERAPIA

Refleksoterapia stóp jest jedną z metod akupresury, czyli masażu polegającego przede wszystkim na ucisku konkretnych punktów ludzkiego ciała. Medycyna dowiodła, że na podeszwach stóp zlokalizowane są zakończenia ponad 7.000 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem oraz wszystkimi częściami ciała. To dlatego impulsy, wywoływane podczas masażu stóp mają tak szerokie spectrum oddziaływania. Poprzez stymulację odpowiednich zakończeń nerwowych w stopach można zatem wpływaćna odległe części ciała, leżące w danej strefie. Gdy uświadomimy sobie zatem mechanizm działania refleksoterapii staje się oczywiste,że oddziałuje ona na wszystkie dolegliwości – zarówno te fizyczne, jak i psychiczne (stres, wypalenie, depresja, nadpobudliwość, itp.).
reflexotherapy-of-the-feet-of-a-newborn-baby-massage-foot-of-the-child-concept.jpg